O Nas

Historia

Początki grupy firm „BUDMAX” sięgają roku 1999, kiedy to w Mińsku powstało przedsiębiorstwo unitarne „BUDMAX”, którego głównym (i jak dotąd jedynym) kierunkiem działania było dostarczanie przedsiębiorstwom Republiki Białorusi niezawodnych środków smarnych.

Pracownicy firmy koncentrowali się na wyszukiwaniu i dostarczaniu rzadkich i specjalistycznych olejów oraz smarów do zastosowania w konkretnych, określonych przez klienta warunkach.

Dzięki żmudnej pracy analitycznej, doświadczeniu praktycznemu oraz współpracy ze specjalistami z firm projektujących i produkujących smary, personel firmy „BUDMAX” mógł zagwarantować wysoką jakość dostarczanych materiałów smarnych, precyzyjnie dobranych dla każdego obszaru zastosowania.

Przedsiębiorstwo Naukowo Produkcyjne BUDMAX

Dzisiejszy czasy

W 2010 roku kierownictwo spółki podjęło decyzję o podjęciu własnej produkcji smarów plastycznych do zastosowań ogólnych i specjalistycznych. W tym celu powstało „Przedsiębiorstwo Naukowo Produkcyjne BUDMAX Sp. z o.o.”, które aktualnie prowadzi działalność produkcyjną i naukowo-badawczą.

Obecnie w produkcji jest pełne spektrum smarów opracowanych przez nas oraz odmiany powszechnie używanych i znanych smarów jak Litol-24, grupa smarów WNII NP, CIATIM.

W tym okresie do grona naszych klientów dołączyły przedsiębiorstwa, takie jak BELAZ, MAZ, MTZ, GOMSELMASZ, BIALORUSKALIJ, MINSKTRANS, MANNOL WEIẞRUSSLAND, 588 LOTNICZE ZAKLADY REMONTOWE, BIAŁORUSKIE LINIE KOLEJOWE i inne.